Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, ülkemizde internetin her eve, ceplere girmesiyle daha da gelişen bir platform olmaya başladı. Sosyal medya, artık insanların vakit geçirdiği, arkadaşlarıyla iletişim kurduğu bir platformdan çıkıp, firmaların müşterileriyle direk satış ve pazarlama odaklı iletişime geçtiği bir araç haline geldi.


Biz de Polen Medya olarak, tüm sosyal hesaplarınızı oluşturuyor, tasarlıyor ve yönetiyoruz.

Sosyal medya yönetimi adı altında sizlere aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz ;

– Facebook sayfalarınızı oluşturuyor, tüm görsel sunumları (kapak, profil fotoğrafları) hazırlıyoruz.Anlaşmamız dahilinde, facebook sayfanızda düzenli paylaşımlar yaparak, sitenizin düzenli ziyaretçi elde etmesini sağlıyoruz. Sayfanızı büyütmeniz için stratejiler, ürünlerinizi satmanız için sosyal medya taktikleri sunuyoruz. Facebook reklamcılığı konusunda dilerseniz yardımcı oluyoruz.

– Aynı şekilde twitter, youtube gibi mecralardaki görsel tasarımlarımlarınızı da hazırlıyor, dilerseniz yetkiniz dahilinde sosyal hesaplarınızı yönetiyoruz. Facebookta, twitterda, youtube’da beğeni, takipçi, abone tabiri yerindeyse kasmıyoruz ! Doğal olmayan hiçbir yöntemi biz kendimize uygulamıyoruz. Müşterilerimizi de kendimizden ayırmıyoruz.


Sosyal medya hesapları açsam ne olur ?

– Açtığınız her bir sosyal medya hesabı siteniz için ekstra bir hit kaynağıdır.

– Arama motorları sıralamalarında en etkili yöntemlerden biri olan backlink, paylaşacağınız her bir kampanya, resim, video veya bağlantı ile daha da değerli hale gelecektir.

– Görsel ürünler satışı yapıyorsanız (gelinlik, kıyafet, araç, vb.) fotoğraflar halinde düzenli olarak yayınlayabilir, sosyal medya -üzerinden bile satış yapabilirsiniz.

– Marka veya ürün bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Aktif bir sosyal medya deneyimi sizi adeta bir fenomen hale getirebilir !

– Daha samimi bir müşteri ilişkisi sağlayabilirsiniz. İletişim kanallarıyla yeni pazarlama yöntemlerini seçerken, pazarlama stratejisi oluştururken sosyal medya verilerinden yararlanabilir, daha başarılı elle tutulur bir planlama yapabilirsiniz.

– Özel günler belirleyebilir, bu günlerde indirim, kampanya, promosyon vb. pazarlama teknikleri kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal medya hesapları açmasam ne olur ?

– Sosyal medya hesalarınız olmadığı için düzenli ziyaretçi, hit alamazsınız.

– Arama motorları sıralamalarında en etkili yöntemlerden biri olan backlink olmadığından siteniz, organik aramalarda en arka sıralarda yer alacak, müşterilerinize ulaşmanız zorlaşacaktır.

– Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha az kişi gördüğü içini doğru orantı ile daha az kişi satın alacak. Bu da sizi rakiplerinize göre -1 puan geri düşürecektir.

– Kapalı bir kutudaki cismin ne olduğunu kimse görmeden bilemez. Müşterilerinize ürünlerinizi veya hizmetlerinizi mutlaka sunmalısınız !

– Müşterilerinizle klasik yöntemlerle iletişim kurarsınız. Rakiplerinizin yakaladığı o sosyal ortama hakim havayı asla soluyamazsınız !

– İndirimler, kampanyalar yapsanız bile çok az kişi duyar. Hali hazırda olan takipçileriniz, müşterileriniz olmadığından her seferinde en başa dönersiniz.

1Sosyal medya hesapları arama motorlarında internet sitemi yukarı taşır mı ?
E-ticaretin gelişmesiyle birlikte arama motorlarındaki sıralar da büyük önem kazandı. Firmalar internet sitelerini güncel tutmak, müşterileri kampanyalardan haberdar etmek için sosyam medya araçlarını aktif olarak kullanmaya başladı. Arama motorlarındaki genel mantık, ziyaretçinin veya müştenin ürün veya içerik ile ne kadar ilgili olduğudur. Ayrıca temel taşlardan biri olan backlink sistemine katkı sağladığı için sosyal medyada paylaşacağınız linkler, arama motorları gözünde altın değerinde.
2Sosyal medya üzerinden müşterilerimi nasıl bulabilirim ?
Başta facebook olmak üzere, twitter, youtube ve diğer sosyal medya araçlarında sizi benzer kullanıcıların bulmasını sağlayarak hedef müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Örneğin bir tesettür giyim firmasının facebook sayfasını genel olarak tesettürlü kadınlar veya sadece kadınlar takip edebilir. Yani cinsiyete göre bir ayırım, ilgi alanından dolayı meydana gelebilir. Aynı şekilde ilgi alanından dolayı otomotiv yedek parça sayfasında kadın kullanıcı görme ihtimalimiz çok azdır. Sosyal medyanın temeli, benzer kullanıcıları çeşitli algoritmalara göre birleştirebilmesidir.
3Neden firmamın veya işimin bir facebook sayfası olmalıdır ? Bana ne gibi bir faydası olacak ?
Örnek olarak bir facebook sayfası üzerinden işinizi tanıtabilir, reklamlar veya bağlantı paylaşımı gibi araçlarla daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Günümüzde internet sitesi olan her 10 firmanın 9’u facebook sayfası üzerinden paylaşımlarda ve pazarlama çalışmalarında bulunuyor. Facebook üzerinde günde milyonlarca kişi aktif, Ama sizin abc.com adlı internet sitenizi kimse bilmiyor. Facebooktaki bu büyük kitlleye 1. basamak olarak facebook sayfası oluşturarak ulaşabilirsiniz.
Teklif İsteyin