E-ticaret Sitesi

Bildiğiniz üzere e-ticaret sitesi, ürünlerinizin online ortamda satışa sunulmuş halidir. Bir online mağazadır. Birden fazla farklı lokasyonlarda şubesi olan markalarda bile artık eticaret sitesi, en çok satış yapılan mağaza satışlarını geçmiş durumda.

Etkili dijital pazarlama yöntemleriyle bir e-ticaret sitesi için müşteri trafiği sağlamakta sınır yoktur. Fiziksel lokasyonlardaki ulaşım-erişim sorunu e-ticaret sitelerinde olmadığı için çok hızlı bir şekilde büyüme kaydedilebilmektedir.

Tabi bunları ; e-ticaret altyapısını, kategori sistemini, ürün girişlerini vb. tüm operasyonları yaparken seo, kullanıcı deneyimi ve mobil şekilde yapmak gerekiyor. Sektöre göre değişebilen kullanıcı davranışları, fiyata göre değişen ürün algısı, hitap edilen ürün kitlesi vb. tüm aksiyomlar eticaret sitenizin şekillenmesinde bize yol gösterecektir.

Biz bugüne kadar  yüzlerce e-ticaret sitesi hazırladık. Lakin gerçek anlamda tutulan, fiyat performans olarak istikrarlı bir şekilde devam eden ve gelişim gösteren müşterilerimizle yol almaya karar verdik.

Nasreddin hoca gibi “ya tutarsa” diyerek e-ticarete maya çalan müşterilerimizle artık malesef çalışamıyoruz. E-ticaret sitesi, seo, dijital pazarlama, dönüşüm optimizasyonu, veri toplama vb. tüm işin içindeki kavramlar 6 aylık veya bir yıllık bir çalışma asla değildir. E-ticaret’de tıpkı normal ticaretteki gibi belirli bir süre, güven ve müşteri portföyü üzerinden gelişim göstermektedir.

Düşük kar marjı ile çalışarak, “taşıma su ile değirmeni döndürmeye çalışan” bir firma değilseniz,  işinizde gerçekten gelişme sağlayabiliriz.