Seo, en basit haliyle arama motorlarıyla web sitesini uyumlu hale getirme işlemidir. Seo sayesinde arama motorlarında üst sıralarda yer alarak, internet üzerinden yeni müşteriler edinebiliriz.

En etkili ve ekonomik pazarlama yöntemi olan SEO e-ticaret sektöründe de olmazsa olmazdır. Reklamlar için harcanan devasa bütçeler yerine, minik bütçeler ile etkilin bir seo çalışması sonucunda çok daha iyi sonuçlar elde etmek mümkündür.

Neden SEO’ya İhtiyaç Duyarız ?

Bir ürünü veya hizmeti satmak için için, o ürünü müşterilerinin görmesi gerekir. İnternette bu görünür olmak Adwords gibi reklam platformlarıyla mümkün. Ancak harcanan binlerce lira, maliyet hesabı ve giderler düşüldüğünde kârlı olamayabilir.  Seo ile arama motorlarından tıklama aldığımızda gelen ziyaretçiler için tıklama başına para ödemeyiz. Üstelik seo ile bizi bulan bir müşterinin satışa dönüşmesi, reklam ile bulan müşteriden daha kolaydır.

İnsanlar ihtiyaç duydukları ürün veya hizmeti ararken, sizin ürünlerinizi bulduğunda iletişime geçerler. Bu bir online satış sitesi ise gerekli incelemeleri yapıp sipariş vermek isterler. Eğer doğru yerde, doğru zamanda müşterilerinizin karşısında olursanız her zaman kazanırsınız.